Rozdělení bazénového příslušenství

Příslušenství k venkovním i vnitřním nádržím existuje celá řada, v zásadě je lze rozdělit do dvou základních typů: na ty, bez nichž se nelze obejít, a na ty ne až tak podstatné. Začněme tedy těmi, s nimiž přijdete do styku téměř denně https://eshop.techneco.eu/Bazenove-prislusenstvi, a které tvoří opěrný pilíř celého systému.

plovoucí kruh

Desinfekční prostředky aneb bazénová chemie – nepostradatelní pomocníci, sloužící k tomu, aby byl bazén součástí přípravy k uvolnění, regeneraci a navození pohodové atmosféry. Způsoby desinfekce mohou být různé, od klasické chlorové chemie na bázi tablet přes mořskou sůl v solinátorech až po UV lampy, ionizaci, kyslíkové tablety atd.

Podpůrná chemie – vločkovače, prostředky pro hloubkové čištění povrchu nádrží, testery tvrdosti, pH a množství chlóru, algicidní přípravky pro potlačení růstu řas, změkčovače a regenerační soli.

Technické prostředky pro filtraci vody – písková nebo kartušová filtrace vybavená výkonným čerpadlem, hadicemi, ventily. Skimmer pro zachycení větších kusů nečistot. Bazénový vysavač pro efektivní úklid dna a stěn. Teleskopické nástavce na kartáče pro ruční čištění, síťka na odlovení plavajících předmětů.
K těm ostatním, které zvyšují komfort, ale pro samotné fungování bazénu nejsou bezpodmínečně nutné, řadíme:

Krycí a zazimovací nebo solární plachty – jak již napovídá název, slouží jako ochrana před nečistotami, zejména rostlinným pylem, prachem a listím v době, kdy je bazén nevyužívaný.

kurh

Zařízení pro ohřev vody – bez ohřevu tekutiny v nádrži se z ní stává pouze krátkodobá sezónní záležitost, což je škoda, neboť největší kouzlo mají bazény v mezidobí, kdy končí doba dovolených a pobyty mimo domov a máme konečně více času sami pro sebe v domácím prostředí, především o víkendech a volných večerech. Tepelný komfort vám zajistí tepelné čerpadlo vzduch – voda, případně výměník tepla jako součást vytápění objektu.